Jedilnik – VRTEC

Dan

Zajtrk Kosilo Malica

01.03.

čaj, sirova štručka(G, L), jabolko gobova juha(G, L), zelenjavno mesna rižota, zelena solata grški jogurt s sadjem(L)

04.03.

kakav, marmeladni rogljiček(G, L) piščančja obara z žličniki(G), sadno pecivo(G, L) žemljica(G), jabolko

05.03.

otroški čaj, krof(G, J), jabolko kisla repa(G), pečenica, pire krompir(L) hruška, masleni piškoti(G)

06.03.

mleko(L), makova štručka(G) brokoli juha, ribje palčke (G, J), krompirjeva solata čokoladni puding(L)

07.03.

lipov čaj, mešani kruh(G), ribji namaz(L, R) goveji golaž z zelenjavo(G), svaljki kmečki koruzni(G) skutni desert podloženim sadjem(L)

08.03.

corn flakes z mlekom(L), banana puranji zrezki v korenčkovi omaki(G), pire krompir(L), zelena solata mlečna štručka(G, L)

11.03.

planinski čaj, graham kruh(G), piščančja klobasa, kumarice porova juha s krompirjem(G), temni rogljiček z nadevom(G, L), mešani kompot biga(G), grozdje

12.03.

mlečni riž s čokolado*(L, O), jabolko goveja juha z rezanci(G), špinača(G, L), pire krompir(L), govedina keksi pirni(G, J, L) , sok

13.03.

mleko(L), koruzni kruh(G), maslo*(L), med* jota s prekajenim mesom(G), sadni biskvit(G, J) kruh(G), mandarina

14.03.

lipov čaj, mešani kruh(G), alpski sir(L) juha s fritati(G), dušen riž, pečeno piščančje meso, mešana solata banana

15.03.

čaj, palačinke s čokolado(G, L, J) gobova juha(G, L), mali metuljčki z bolonjsko omako(G), solata iz kitajskega zelja jogurt sadni(L), mini žemljica(G)

18.03.

mleko(L), rženi kruh(G), čokoladni namaz(O) minjon juha(G), ocvrt sir(G, J, L), krompirjeva solata, tatarska omaka hruška

19.03

kakav(L, G), koruzni kruh(G), mlečni namaz(L) porova kremna juha, musaka(L, J), zeljna solata koruzna žemljica(G)

20.03.

bela kava(L, G), polbeli kruh(G), marmelada in kisla smetana(L) pasulj(G), kruh(G), cmoki pirini z mareličnim nadevom(G, J, L) navadni jogurt(L), žemlja(G)

21.03

lipov čaj, sendvič s pica šunko in kislo paprika(G) paradižnikova juha, pariško ocvrt puranji zrezek(G, J), riž z zelenjavo, rdeča pesa grozdje, keksi*(G)

22.03.

otroški čaj, ovseni kruh(G), mesno zelenjavni namaz(L, J) prežganka(G, J), file postrvi(R), krompirjeva solata polbeli kruh(G), jabolko

25.03.

zeliščni čaj, hrenovka, žemljica(G) kechup ali gorčica(GS) špinačna juha(G, J), makaronovo meso(G), zelena solata s koruzo hruška, masleni keksi(G)

26.03.

mleko*(L), polbeli kruh(G), liptaver namaz*(L) zelenjavna enolončnica(G), skutino pecivo marelicami(G, J), sok sadni jogurt(L)

27.03.

karamelno mleko(L), potička(L, O) gobova juha(G, L), rižota s puranjim mesom, zelena solata s fižolom mlečna pletenka(G, L)

28.03.

mlečni zdrob s čokolado(G, L, O), banana cvetačna kremna juha, svinjska pečenka, pražen krompir, rdeča pesa sirova štručka(G)

29.03.

mleko(L), sirova štručka(G, L) pire krompir, mesne kroglice v paradižnikovi omaki, mlečni desert(L) banana

Pridružujemo si pravico do spremembe jedilnika.

DOBER TEK!

Dieta brez mleka in (oreškov)

Dan

Zajtrk Kosilo Malica

01.03.

čaj, polnozrnata štručka(G), jabolko gobova juha(G), zelenjavno mesna rižota, zelena solata rižev desert

04.03.

rižev napitek, bela štručka z marmelado(G) piščančja obara z žličniki(G), sadna rezina žemljica(G), jabolko

05.03.

otroški čaj, štručka, jabolko kisla repa(G), pečenica, pire krompir hruška, pepitas piškoti

06.03.

rižev napitek, makova štručka(G) brokoli juha, ribje palčke (G, J), krompirjeva solata rižev desert

07.03.

lipov čaj, mešani kruh(G), ribji namaz(R) goveji golaž z zelenjavo(G), svaljki kmečki koruzni(G) sadna ploščica

08.03.

corn flakes z riževim napitkom, banana puranji zrezki v korenčkovi omaki(G), pire krompir, zelena solata bela štručka(G)

11.03.

planinski čaj, graham kruh(G), piščančja klobasa, kumarice porova juha s krompirjem(G), temni rogljiček z nadevom(G), mešani kompot biga(G), grozdje

12.03.

riž z riževim napitkom s čokolado*, jabolko goveja juha z rezanci(G), špinača(G), pire krompir, govedina keksi pirini(G, J), sok

13.03.

rižev napitek, koruzni kruh(G), margarina Vitaquell, med* jota s prekajenim mesom(G), sadni biskvit(G, J) kruh(G), mandarina

14.03.

lipov čaj, mešani kruh(G), bio namaz juha z ribano kašo(G), dušen riž, pečeno piščančje meso, mešana solata banana

15.03.

čaj, praženec z riževim napitkom(G, J) gobova juha(G), mali metuljčki z bolonjsko omako(G), solata iz kitajskega zelja rižev desert, mini žemljica(G)

18.03.

rižev napitek, rženi kruh(G), marmelada minjon juha(G), ribje palčke(G, J), krompirjeva solata, tatarska omaka hruška

19.03

rižev napitek, koruzni kruh(G), bio namaz porova kremna juha, musaka(L, J), zeljna solata koruzna žemljica(G)

20.03.

rižev napitek, polbeli kruh(G), marmelada in margarina Vitaquell pasulj(G), kruh(G), sadna ploščica rižev desert, žemlja(G)

21.03

22.03.

otroški čaj, ovseni kruh(G), mesno zelenjavni namaz(J) prežganka(G, J), file postrvi(R), krompirjeva solata polbeli kruh(G), jabolko

25.03.

26.03.

rižev napitek, polbeli kruh(G), bio namaz zelenjavna enolončnica(G), sadna ploščica, sok rižev desert

27.03.

rižev napitek, bela štručka(G) gobova juha(G), rižota s puranjim mesom, zelena solata s fižolom polnozrnata štručka(G)

28.03.

zdrob z riževim napitkom(G), banana cvetačna kremna juha, svinjska pečenka, pražen krompir, rdeča pesa makova štručka(G)

29.03.

rižev napitek, polnozrnata štručka(G) pire krompir, mesne kroglice v paradižnikovi omaki, rižev desert banana

Pridružujemo si pravico do spremembe jedilnika.

* vsebuje bio živila

Oznake alergenov, ki jih vsebuje jed:

G – žito, ki vsebuje gluten
J – jajca
L – mleko/mlečni proizvod, ki vsebuje laktozo
R – ribe
So – soja