Jedilnik – VRTEC

01.01.

02.01.

03.01.

zeliščni čaj, sirova štručka(G) goveja juha z ribano kašo(G), rižota s svinjskim mesom, rdeča pesa linške oči(G, J), jabolko

04.01.

bela kava(L), graham kruh(G), maslo(L), sadje jota s kislim zeljem(G), carski praženec(G, L, J), mešani kompot buhtelj(G)

07.01.

mlečni zdrob s čokolado(G, L), suho sadje dušeno piščančje meso, široki rezanci(G), endivija v solati grški jogurt(L)

08.01.

mleko(L),polbeli kruh(G), zeliščno maslo*(L) paradižnikova juha, piščančji ražnjiči, kus kus z zelenjavo, zelena solata rogljiček(G)

09.01.

metin čaj, polnozrnat kruh(G), piščančja posebna, kisla kumarica špinačna juha(G), bolonjski špageti s parmezanom(G), zelena solata s korenčkom grozdje, keksi*(G)

10.01.

otroški čaj, hrenovka, žemljica(G), gorčica ali ketchup zelenjavna enolončnica(G), cmoki z jagodnim nadevom(G, J, L) štručka(G)

11.01.

bela kava(L), beli kruh(G), liptaver skutin namaz(L) gobova kremna juha(G, L), ribje palčke(J, G), blitva s krompirjem čokoladni puding(G, L)

14.01.

zeliščni čaj z limono, pica žepek(G, L) prežganka(G, J), zeljne krpice(G), pečena hrenovka ego jogurt(L), mini žemljica(G)

15.01.

kosmiči z mlekom*(G, L), banana brokolijeva kremna juha, svinjska pečenka, pražen krompir, rdeča pesa mandarina

16.01.

čaj z limono in medom, polbeli kruh(G), rezina sira(L), paradižnik goveja juha(G), lazanja(G, L), zelena solata s korenčkom makovka(G)

17.01.

kakav(L), makova štručka(G) fižolova enolončnica(G), testenine s skuto(G, L), kompot puding vanilija(L, G)

18.01.

lipov čaj, beli kruh(G), ribji namaz(L), jabolko goveja juha s rezanci(G), špinača, pire krompir, sojini polpeti(G, So, L) koruzna žemlja(G), sok

21.01.

bela kava(L), mešani kruh(G), topljeni sir(L) golaž z zelenjavo(G), krompirjevi svaljki(G), kruh navadni jogurt(L), mini žemljica

22.01.

lipov čaj, rženi kruh(G), zelenjavno-mesni namaz(L) kokošja juha z rezanci(G), mesni polpeti(G, J), pire krompir(L), dušeno zelje(G) ajdova bombetka(G), sok

23.01.

mleko*(L), koruzni kruh(G), maslo*(L), marmelada* zelenjavna enolončnica(G), jabolčni zavitek(G) sadni jogurt(L)

24.01.

metin čaj, mešani kruh(G), pica šunka, vložena paprika cvetačna kremna juha, krompirjeva musaka(L), zelena solata s koruzo mandarina, kruh(G)

25.01.

koruzni žganci z mlekom(G, L) goveja juha s kroglicami(G), puranji zrezki v smetanovi omaki(L), sirovi štruklji(G), zelena solata puding s smetano(L)

28.01.

mleko(L), špirala čokoladna(G, L, J) pire krompir(L), čufti v paradižnikovi omaki(G, J), čokoladni puding(G, L) bebi piškoti(G), hruška

29.01.

bela kava(L), mlečna štručka porova kremna juha(L),ocvrto piščančje meso, rizi bizi, rdeča pesa grški jogurt(L)

30.01.

mleko*(L), koruzni kruh(G), maslo*(L), med brokolijeva juha, makaronovo meso(G), zelena solata s koruzo žemlja(G), čokoladno mleko(L)

31.01.

mleko(L), beli kruh(G), mlečni namaz(L), korenček goveji golaž, polenta, marmorni kolač(G, J) sadni jogurt*(L)

Pridružujemo si pravico do spremembe jedilnika.

DOBER TEK!

dieta brez mleka, mlečnih izdelkov in (oreškov)

Dan

Zajtrk Kosilo Malica

01.01.

02.01.

03.01.

zeliščni čaj, bela štručka(G) goveja juha z ribano kašo(G), rižota s svinjskim mesom, rdeča pesa keksi pepitas, jabolko

04.01.

rižev napitek, graham kruh(G),margarina Vitaquell, sadje jota s kislim zeljem(G), carski praženec brez mleka(G, J), mešani kompot buhtelj(G)

07.01.

zdrob z riževim napitkom in čokolado(G), suho sadje dušeno piščančje meso, široki rezanci(G), endivija v solati rižev desert

08.01.

rižev napitek, polbeli kruh(G), bio namaz paradižnikova juha, piščančji ražnjiči, kus kus z zelenjavo, zelena solata rogljiček(G)

09.01.

metin čaj, polnozrnat kruh(G), piščančja posebna, kisla kumarica špinačna juha(G), bolonjski špageti (G), zelena solata s korenčkom grozdje, keksi pepitas

10.01.

otroški čaj, hrenovka, žemljica(G), gorčica ali ketchup zelenjavna enolončnica(G), sadna ploščica štručka(G)

11.01.

rižev napitek, beli kruh(G), margarina Vitaquell juha z zakuho(G), ribje palčke(J, G), blitva s krompirjem rižev desert

14.01.

zeliščni čaj z limono, bela štručka(G) prežganka(G, J), zeljne krpice(G), pečena hrenovka rižev desert, mini žemljica(G)

15.01.

kosmiči z riževim napitkom(G, L), banana brokolijeva kremna juha, svinjska pečenka, pražen krompir, rdeča pesa mandarina

16.01.

čaj z limono in medom, polbeli kruh(G), bio namaz, paradižnik goveja juha(G), testenine z mesno omako(G, L), zelena solata s korenčkom makovka(G)

17.01.

rižev napitek, makova štručka(G) fižolova enolončnica(G), testenine z drobtinami in sladkorjem(G), kompot puding vanilija(L, G)

18.01.

21.01.

rižev napitek, mešani kruh(G), margarina Vitaquell golaž z zelenjavo(G), krompirjevi svaljki(G), kruh rižev desert, mini žemljica

22.01.

lipov čaj, rženi kruh(G), bio namaz kokošja juha z rezanci(G), mesni polpeti(G, J), pire krompir(L), dušeno zelje(G) ajdova bombetka(G), sok

23.01.

rižev napitek, koruzni kruh(G), margarina Vitaquell, marmelada* zelenjavna enolončnica(G), jabolčni zavitek(G) rižev desert

24.01.

25.01.

koruzni žganci z riževim napitkom(G) goveja juha s kroglicami(G), naravni puranji zrezki, kuhan krompir, zelena solata rižev desert

28.01.

rižev napitek, mešana štručka pire krompir(L), čufti v paradižnikovi omaki(G, J), rižev desert bebi piškoti(G), hruška

29.01.

bela kava(L), bela štručka porova kremna juha(L), ocvrto piščančje meso, rizi bizi, rdeča pesa rižev desert

30.01.

rižev napitek, koruzni kruh(G), margarina Vitaquell, med brokolijeva juha, makaronovo meso(G), zelena solata s koruzo žemlja(G), rižev napitek

31.01.

rižev napitek, beli kruh(G), bio namaz, korenček goveji golaž, polenta, marmorni kolač(G, J) rižev desert

Pridružujemo si pravico do spremembe jedilnika.

* vsebuje bio živila

Oznake alergenov, ki jih vsebuje jed:

G – žito, ki vsebuje gluten
J – jajca
L – mleko/mlečni proizvod, ki vsebuje laktozo
R – ribe
So – soja